You are here:   Councillors
Register   |  Login

Councillor Luke Johnson

Councillor Luke Johnson
09 May 2016
09 May 2016
Conservative
Kingswinford South
07958 146166
Elected May 2016 to present.

Election History

ElectedRetiredReason
Mon 9 May 2016  

Party Representation History

PartyRepresentation FromRepresentation To
ConservativeMon 9 May 2016

Ward Representation History

WardRepresentation FromRepresentation To
Kingswinford SouthMon 9 May 2016

Current Outside Body Appointments

Past Outside Body Appointments

Not a past member of any Outside Body.

Personal Register of Interests

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNature 
Place Scrutiny Committee16 November 2017Non-Pecuniary View
Council04 December 2017Non-Pecuniary View
Place Scrutiny Committee18 September 2018Non-Pecuniary View
DateTitleNotes
No records to display.
DateFromDescriptionValue
No records to display.

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.