You are here:   Committees > 2015 Onwards
  |  Login

Licensing Sub-Committee 3

21 May 2015 - onwards
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
25 June 201910:00TBCCouncil ChamberScheduled 
30 July 201910:00TBCCouncil ChamberScheduled 
03 September 201910:00TBCCouncil ChamberScheduled 
08 October 201910:00TBCCouncil ChamberScheduled 
12 November 201910:00TBCCouncil ChamberScheduled 
17 December 201910:00TBCCouncil ChamberScheduled 
04 February 202010:00TBCCouncil ChamberScheduled 
10 March 202010:00TBCCouncil ChamberScheduled 
14 April 202010:00TBCCouncil ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Julie Baines Member 18/05/2017 - current
Conservative
Councillor Michael Evans Chair 19/05/2016 - current
Conservative
Councillor Alan Taylor Chairman 25/05/2018 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.