You are here:   Committees > 2015 Onwards
Register   |  Login

Licensing Sub-Committee 1

21 May 2015 - onwards
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
29 May 201810:0012:05Council ChamberOccurred
03 July 201810:0013:15Council ChamberOccurred
16 October 201810:5012:15Council ChamberOccurred
08 January 201910:0000:00Council ChamberScheduled 
12 February 201910:0000:00Council ChamberScheduled 
19 March 201910:0000:00Council ChamberScheduled 
23 April 201910:0000:00Council ChamberScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Hilary Bills Member 24/05/2018 - current
Conservative
Councillor Colin Elcock Chair 24/05/2017 - current
Conservative
Councillor Shaun Keasey Member 24/05/2018 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.