Dudley Skyline

Menu ☰

Dudley Schools Forum

The Forum is a partnership body linking the Local Authority and the school community in making decisions about school funding, roles and responsibilities. It is a statutory consultative body established by the Education Act 2002, and comprises stakeholders of the school community, including head teachers and governors or their nominated representatives
21 May 2015 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
Page 4 of 4, Displaying meetings 31 to 39 of 39 meetings found in selected date range
21 January 202018:0019:40Chambers Room, King Edward VI College, Stourbridge, West Midlands, DY8 1TDOccurred
25 February 202018:0019:25Chambers Room, King Edward VI College, Stourbridge, West Midlands, DY8 1TDOccurred
23 June 202018:0019:51Microsoft TeamsScheduled
06 October 202018:00TBCVenue to be confirmedScheduled 
24 November 202018:00TBCVenue to be confirmedScheduled 
26 January 202118:00TBCVenue to be confirmedScheduled 
02 March 202118:00TBCVenue to be confirmedScheduled 
30 March 202118:00TBCVenue to be confirmedScheduled 
22 June 202118:00TBCVenue to be confirmedScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

Appointees

NameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
123
Page 1 of 3, Displaying items 1 to 10 of 28 appointees/vacancies that match search criteria
Mrs J Belcher Vice-Chair 21/05/2015 - current
Mrs S Bloomer Member 01/05/2019 - current
Mr C Christoforou Member 01/05/2020 - current
Mrs K Clatworthy Member 01/05/2017 - current
Miss J Colbourne Member 01/11/2019 - current
Mrs R Collins Member 01/05/2019 - current
Mrs Rebecca Cox Member 30/01/2018 - current
Mr R Dunn Member 01/05/2018 - current
Mrs C Finnegan Member 07/08/2019 - current
Mr C Finnerty Member 01/05/2020 - current

Other Information