Dudley Skyline

Menu ☰

Audit and Standards Committee

Deals with the overview of external and internal audit reports and recommendations. Also matters relating to financial management, internal control and the promotion and maintenance of high standards of conduct.
21 May 2015 - onwards
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
123
Page 2 of 3, Displaying meetings 11 to 20 of 25 meetings found in selected date range
26 July 201718:0019:30Committee Room 3Occurred
25 September 201718:0019:10Committee Room 3Occurred
21 December 201718:0019:50Committee Room 3Occurred
05 February 201818:0019:30Committee Room 3Occurred
16 April 201818:0019:00Committee Room 3Occurred
25 July 201818:0019:20Committee Room 3Occurred
24 September 201818:0019:20Committee Room 3Occurred
10 December 201818:0019:15Committee Room 3Occurred
04 February 201918:0019:35Committee Room 3Occurred
15 April 201918:0019:30Committee Room 3Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour
Councillor Adam Aston Member 21/05/2015 - current
Labour
Councillor Jackie Cowell Member 19/05/2017 - current
Conservative
Councillor Michael Evans Member 19/05/2017 - current
Conservative
Councillor Shaun Keasey Member 17/05/2018 - current
Labour
Councillor Shaneila Mughal Member 17/05/2018 - current
Labour
Councillor Gaye Partridge Member 20/05/2019 - current
Conservative
Councillor Joe Roberts Vice-Chair 17/05/2018 - current
Conservative
Councillor Alan Taylor Chair 20/05/2019 - current
Conservative
Councillor Tina Westwood Member 21/05/2015 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information